Stalo se

Školní družina 2021/2022

Solná jeskyně

Naše tvoření 🙂

Čokoládovna v Šestajovicích

Indiánské bubny

Tajuplné sovy 2021

Zábavné aktivity nejen na školní zahradě

Školní družina 2020/2021

DĚTSKÝ DEN 2021

NAŠE HRY 2020/2021

ŠKOLNÍ DRUŽINA ONLINE 2020/2021

VALENTÝN A MASOPUST VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ 2020/2021

ZIMA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ 2020/2021

PODZIM 2020 VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

BUBLINOVÁ SHOW

KARNEVAL

11.2. se uskutečnil ve školní družině karneval. Žáci si přinesli vlastnoručně vyrobené i koupené masky a při společné přehlídce je předvedli ostatním.

ZIMNÍ TVOŘENÍ

VÁNOČNÍ TRHY

Dne 10. 12.  uspořádali žáci a vychovatelky školní družiny vánoční trhy pro rodiče a přátele školy. V prvním patře budovy bylo možno zakoupit originální výrobky.

NÁVŠTĚVA HASIČŮ

Návštěva u ZHS P9 – Letňany, 1. a 2. třídy.

EKOCENTRUM

V průběhu Listopadu navštívila všechna oddělení školní družiny Ekocentrum Prales – Kbely, kde byl pro žáky připraven zajímavý program s názvem Cesta dřeva. Žáci si zkusili kolik musí utáhnout kůň, který tahá dřevo v lese, seznámili se s semínky stromů, podívali se na kůrovce, navštívili ovce a mohli si sami zkusit řezat dřevo a vyrobit si z něj krásné medaile na památku.

KNIHOVNA

LEZECKÁ STĚNA

Dne 2. 10. se žáci třídy 3. A navštívili lezeckou stěnu, kde si vyzkoušeli lezení na velké i malé stěně.

DUCHKOVÁNÍ

Dne 14. 10. 2019 se uskutečnila znovu po roce zahradní slavnost s názvem Duchkování. Žáci si připravili dekorace a halloweenskou výzdobu, vyzkoušeli si anglické kvízy, dlabání dýní, výrobu ovocných strašidýlek, vyměňili si knihy v knihotoči a opekli si špekáčky.

 SOLNÁ JESKYNĚ

V průběhu podzimu a zimy letošního roku navštěvují oddělení školní družiny pravidelně solnou jeskyni.

PODZIMNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA

Na podzim navštívily třídy 2.A a 3.A výtvarnou dílnu na Městském úřadě ve Vysočanech. Žáci si vyrobili podzimní dekorace na zahradní slavnost a originálně si vyzdobili své sešity do školy.

DEN ZEMĚ

Dne 17.4.2019 se žáci školní družiny zúčastnili akce na DEN ZEMĚ, pořádaným městským úřadem v Letňanech. Žáci měli možnost se seznámit s kořenovým systémem a jeho funkcí u jednotlivých stromů. Zábavnou formou zjistili, kolik jednotlivá dřeva váží, jaké je jejich stáří a jak se liší barvou a vůní. Děti odpovídali na otázky a zúčastnili se tematických soutěží. Počasí nám přálo a výlet jsme si užili.

VELIKONOČNÍ JARMARK

Dne 9.4. 2019 se konal ve školní družině Velikonoční jarmark. Nechybělo zde osení, motýlci, ovečky, kraslice, zajíci, vařečky, květiny a další jarní výrobky. Děkujeme moc dětem i rodičům za jejich štědré dary. Výtěžek z této akce bude použit na plánovaný výlet celé školní družiny.

MASOPUSTNÍ KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY

Dne 14.3.2019 proběhl ve školní družině masopustní karneval. Tohoto karnevalu se zúčastnili žáci 1. – 4. tříd a děti z přípravné třídy. Letos byly k vidění nejen princezny, ale také motýlci, šneci, ptáčci, medvědi, zdravotní sestřičky, berušky, Karkulky a mnoho dalšího. Bylo nesmírně obtížné opět vybrat ty nejhezčí masky, protože kreativita rodičů a dětí je rok od roku větší, ale nakonec jsme to zvládly. Po již tradiční promenádě, následoval program jednotlivých oddělení – tedy soutěže, diskotéka, balónková párty a také tolik oblíbené občerstvení. Moc jsme si tento den spolu s dětmi užili.

 Výlet do PEKLA v Příbrami

Dne 29.11. a 4.12. 2018 se konala akce, výlet do Příbrami – PEKLO. Peklo se nacházelo v hornickém dole do kterého vedla úzká, nízká cesta osvícená svíčkami, které navodily správnou atmosféru. Na začátku se dětí ujal pan průvodce, který děti bezpečně převedl až do samotného pekla. Tam byli k vidění nejen čerti, ale i sám Lucifer. Zakončení výletu proběhlo v nebi, kde svatý Petr četl jmenovitě hříchy i dobré skutky. Nakonec se dětí ujali andělé a Mikuláš a rozdali tolik očekávané dárky. Děti odjížděly s úsměvem a vzpomínkou na krásný zážitek.

Děkujeme za krásný podzim

Pohádkové ostrovy a výrobky dětí ( září – říjen)

ŘÍJEN

V říjnu byly zahájeny návštěvy solné jeskyně a lezecké stěny v Letňanech. Školní družina pro děti připravila drakiádu, Halloweenskou plavbu lodí a také návštěvu kina. Díky dobrému počasí se tyto akce vydařily. I v dalších měsících budeme v podobných akcích pokračovat, věříme, že jsou pro děti zpestřením.

ZÁŘÍ

Od září navštěvují děti všech oddělení školní družiny výtvarnou dílnu a knihovnu ve Vysočanech. Výtvarná dílna se nachází v prostorách radnice a pro děti zde je připraven program zábavného tvoření. Knihovna se nachází poblíž této radnice a milá paní knihovnice děti seznamuje se světem knih, vypráví jim o knížkách, jak se k nim mají chovat a proč by děti měly číst. Dětem se tyto akce velice líbily a my už se těšíme na další návštěvu.

Velikonoční jarmark:

Dne 26.3.2018 proběhl již tradiční velikonoční jarmark. Na tomto jarmarku se prezentovaly výrobky jednotlivých oddělení. K vidění byly kraslice, ovečky, kuřátka, slepičky motýlci, osení, květy mnoha barev a tvarů a mnoho dalšího. Děkujeme dětem za velikou pomoc s výrobou výrobků a rodičům za vytěženou krásnou částku, která bude použita na společný výlet školní družiny, nebo na nákup odměn pro děti na den dětí, či zahradní slavnost.

Plackohraní:

Dne 27.2.2018 se ve školní družině konalo plackohraní. Děti si již dříve připravily náměty, které chtějí mít na svých plackách, zrcátkách či klíčenkách. V den konání plackohraní si děti mohly samy vyzkoušet, jak se placka vyrábí. Velké díky patří panu výrobci, který byl velice ochotný dětem vše ukázat a také po dobu svého působení ve školní družině opravoval již rozbitá některá zrcátka a placky. Tuto akci, zase někdy rádi zopakujeme.

Masopustní karneval:

Dne 9.2.2018 probíhal ve školní družině masopustní karneval. Děti se zúčastnily promenády masek, kde byly k vidění čarodějnice, princezny, námořníci, víly, netopýr, král, hasiči, kovbojové a mnoho dalšího. Po této promenádě byl připravený program jednotlivých oddělení, soutěže a samozřejmě karnevalová diskotéka masek. Nakonec byly vyhlášeny nejlepší masky karnevalu. Děkujeme rodičům i dětem za pečlivou přípravu masek a za hojnou účast. Už teď se těšíme na dubnový karneval.

Vánoční trhy 2017:

Dne 11.12.2017 proběhl na budově Rychnovská VÁNOČNÍ TRH pořádaný školní družinou ve spolupráci se SRPŠ. Letos děti vytvořily sněhuláčky, andílky, nazdobily perníčky, uvázaly věnce a mnoho dalšího. Všem dětem moc děkujeme za pomoc a výrobu výrobků. Díky štědrosti rodičů se nám letos podařila vybrat krásná částka 14873Kč. Všem moc děkujeme za podporu.

Mikulášská soutěž oddělení školní družiny.

Dne 4.12.2017, proběhlo vyhlášení soutěže o nejlepší zpracování tématu: Čert, Mikuláš a anděl. Do této akce se zapojila všechna oddělení ŠD a nebylo lehké rozhodnout, které zpracování je to nejlepší. Na prvním místě se umístili žáci prvních tříd, na druhém oddělení 3.A + dívky z 3.C a třetím místě oddělení 4.tříd a chlapců z 3.C. Všem dětem děkujeme za účast a krásné výrobky.

ZAHRADNÍ SLAVNOST:

Dne 13.6.2017 pořádala školní družina ve spolupráci se SRPŠ ZAHRADNÍ SLAVNOST. Děkujeme moc za pomoc při pořádání akce nejen paní Šípové, ale hlavně také žákům deváté třídy, kteří nám s akcí moc pomohli a také všem rodičům,pedagogům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na zvelebení naší zahrady. Pro děti a rodiče jsme měly připraveny sportovní soutěže, malování na obličej, odměny za sportovní snažení, občerstvení a závěrečné opékaní špekáčků. Počasí se nám vydařilo a všichni jsme si tuto akci náramně užili.

DEN DĚTÍ –  1.6.2017:

Na den dětí jsme si ve školní družině připravily pestrý program, místní úřad nám zapůjčil skákací hrad a SRPŠ nakoupilo dětem nanuky, jako odměnu za splněné sportovní soutěže – slalom s míčkem na pálce, hod na cíl, běh na krátkou vzdálenost a výlov neposlušných rybek. Děti si tento den užily, počasí bylo krásné a my děkujeme všem dětem za účast.

Zoo farma Radonice:

Dne 25.5.2017 pořádala školní družina výlet pro žáky 3. a 4. tříd na Zoo farmu v Radonicích. Počasí nám přálo a děti si výlet užily.

Čarodějnický rej:

Dne 28. 4. 2017 se konal ve školní družině REJ ČARODĚJNIC, ČARODĚJŮ, JEŽIBAB A JEŽIDĚDKŮ. Děti se do této akce zapojily s obrovskou fantazií a některé děti si nechaly záležet i na nejmenších detailech. Bylo velice těžké vybrat tři nejhezčí a nejstrašidelnější čarodějnice či čaroděje, ale nakonec jsme to zvládly. Bohužel nám nepřálo počasí, abychom mohli udělat soutěže v letu na koštěti, v hodu na jedové láhve a výlov začarovaných ryb, ale snad nám bude počasí nakloněno příští rok. Děkujeme všem čarodějům, čarodějnicím, ježibabám a ježidědkům za účast.

Velikonoční trh:

Ve středu dne 12.4.2017 proběhl ve školní družině na budově Rychnovská jarní, velikonoční trh. Děti nabízely své výrobky – slepičky, kuřátka, ovečky, osení, kraslice a mnoho dalšího. Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli svým nákupem. Výtěžek z této akce bude ve spolupráci se SRPŠ použit na pomůcky do školní družiny.

Masopust – karneval:

Dne 28. února 2017 proběhl na naší škole karneval školní družiny. Zúčastnila se všechna oddělení a děti se nám předvedly v maskách domácí výroby i v maskách kupovaných. Karnevalové náladě neodolaly ani paní vychovatelky, které se převlékly za berušku, včelku, potápěče, dvě pirátky a klauna. Nejdříve proběhla promenáda v maskách, kterou zahájily děti 1. tříd a dále je následovaly i děti 2. a 3. tříd. Hlavním hřebem masopustního karnevalu bylo vyhlášení nejhezčích masek a výběr těch nejlepších byl úkol víc než nelehký. Po vyhlášení se děti přesunuly do jednotlivých tříd, kde probíhaly další soutěže např. tanec ve dvojicích s balónkem, vyhlášení nejlepšího tanečníka, sochy, soutěže zručnosti – slalom s papírovou kuličkou na lžičce atd. Odpoledne rychlo uteklo, nálada byla skvělá a nejen děti si toto odpoledne užily. Ještě, že máme za chvíli duben a budou Čarodějnice, kdy doufáme, že našeho reje se opět zúčastní velký počet malých čarodějů a čarodějek.

PS:  Všechny děti chválíme za skvělou spolupráci a dětem i rodičům děkujeme za přípravu masek. 🙂

Zimní radovánky

Děti a jejich zimní radovánky.

Vánoční trhy

Dne 6. 12. 2016 proběhly na ZŠ generála Františka Fajtla vánoční trhy pořádané školní družinou a SRPŠ.

Ve dnech od 29. 11. 2016 do 5. 12 2016 probíhaly vánoční dílny, kdy žáci 1. – 4. tříd vyráběli ve školní družině v dopoledních hodinách výrobky na vánoční trhy.

Díky dětem se vyrobily krásné adventní věnce, stromečky, tučňáci, sobíci, šperky z Fima, Vánoční hvězdy, baňky z kávy, svícínky a mnoho dalšího.

Děkujeme všem dětem za jejich účast a také velice děkujeme všem rodičům za příspěvky, které nám dali o vánočních trzích. Díky Vaší štědrosti se nám podařila vybrat krásná suma 12 535Kč. Tento výtěžek bude použit na výtvarné potřeby a hračky pro děti ve školní družině.

Všem dětem a rodičům ještě jednou moc děkujeme.

Vychovatelky školní družiny.

Haloloween ve školní družině

Žáci 4. tříd tento týden dlabali dýně. Celá akce se dětem moc vydařila. Níže malá ukázka jejich snažení.

Kromě dlabání dýní si děti užily i krásného podzimního počasí a her v listí.