O škole

Základní škola sídlí ve dvou budovách – budova Rychnovská 139 a budova Třinecká 350. V rámci školního vzdělávacího programu „Výchovami k výchově a vzdělání“ se škola zaměřuje zejména na estetickou výchovu – hudební a výtvarnou. Tomu je přizpůsoben i učební plán. Během školního roku jsou zařazeny rozmanité formy výuky – včetně výuky projektové a četné tematické akce, exkurze, besedy, kurzy a soustředění. Na škole působí školní orchestr „Hra je to“. Součástí základní školy je i přípravná třída pro žáky s odkladem povinné školní docházky v posledním roce před zahájením povinné školní docházky a školní družina. V rámci zájmového vzdělávání mají žáci možnost vybírat z pestré nabídky kroužků.

14 dobrých důvodů proč dát svoje dítě pravě do naší školy…

Proč právě k nám?

• zaměření školy na výchovy (zvýšená hodinová dotace předmětů hudební a výtvarné výchovy)
  • pořádáme koncerty orchestru „HRAJETO”, účastníme se různých výstav a soutěží
  • zaměření školy na environmentální výchovu – zelená učebna,  spolupracujeme s ekocentry, třídíme odpad, vedeme žáky k ekologickému myšlení
  • výuka anglického jazyka od 2. ročníku a druhého cizího jazyka od 7. ročníku (anglický jazyk od 1. ročníku formou zájmového kroužku)
  • podporujeme projektovou výuku
  • výuka v odborných učebnách
  • propojujeme teorii s praxí, účastníme se exkurzí a mimoškolních vzdělávacích akcí
  • účastníme se vědomostních olympiád a sportovních soutěží
  • pořádáme lyžařský výcvikový kurz, školy v přírodě a adaptační soustředění, vyučujeme dopravní výchovu, plavání
  • máme kvalitní, kvalifikovaný učitelský sbor – jsme škola s dlouholetou tradicí, podílíme se na přípravě budoucích učitelů
  • školní poradenské pracoviště (výchovný a kariérový poradce)
  • vedeme žáky  ke zdravému životnímu stylu – automat na zdravé svačinky, jsme zapojeni do projektů EU – Ovoce do škol, Mléko do škol
  • nabízíme mnoho různorodých volnočasových aktivit a kroužků
  • školní družina od 6,30 hod. do 17,00 hod. s nápaditým programem

Nenajde-li led Matějova pila, najde Josefova širočina.