OZNÁMENÍ

Učitelé a vychovatelé ZŠ a MŠ generála Františka Fajtla DFC se aktivně připojují ke středeční stávce vyhlášené školskými odbory.

Základní i mateřská škola zůstane 6.11.2019 pro veřejnost uzavřena.

Provoz školní jídelny zůstane zachován. Školní jídelna není spjata s fungováním školy.

DOPIS RODIČŮM – ZDŮVODNĚNÍ

Vážení rodiče,

děkujeme za Vaše pochopení a porozumění, neboť se jedná v prvé řadě o Vaše děti a jejich kvalitní vzdělávání i kompetence do budoucího života. Profesi učitele musí být navrácen status mimořádné důležitosti.

Důvody, které nás přiměly připojit se ke stávce, je dlouhodobá absence zcela základních podmínek pro výkon učitelské profese:

• náročnost povolání a nedostatečné finanční ohodnocení vede k nedostatku kvalifikovaných pedagogických pracovníků,
  • mladí absolventi nejsou motivování k výkonu profese učitele a hledají uplatnění v jiných oborech,
  • stávající učitelé jsou přetěžováni (nadúvazkové hodiny),
  • přebujelost administrativy bere čas na přípravu kvalitních hodin.

Žádaným cílem je rovněž navrácení učitelské profesi vážnost i zaslouženou společenskou prestiž.

Stávkující pedagogičtí pracovníci ZŠ a MŠ generála F. Fajtla DFC.