28.3.

 

Dnes jsme vstávali do polojasného rána. Během dne se příjemně oteplilo a občas se ukázalo sluníčko a modrá obloha. Po výborné snídani formou švédských stolů jsme se po třídách rozešli do učeben, kde proběhla dopolední výuka. Po svačině jsme vyrazili na půldenní pěší výlet do městečka Sobotka. Cestou jsme navštívili zámek Humprecht, který stojí na kopci nad Sobotkou. Podařilo se nám zde domluvit prohlídku zámku a tak paní kastelánka otevřela zámek jen a jen pro nás. V čase oběda jsme si vyndali z batohů vepřový řízek s chlebem a jablko a v balíčku, který jsme dostali na cestu, nám na svačinu zůstaly ještě loupák a tatranka. Prohlídka zámku byla velice poutavá a všem se moc líbila. Po prohlídce jsme pokračovali po modré a zelené turistické značce do městečka Sobotka. Cestou jsme obdivovali krásné roubenky, které lemovaly naši cestu až na náměstí. Tady jsme si prošli všechna podloubí a tajemná zákoutí. Nejprve jsme zavítali do zdejší vyhlášené cukrárny a pak do některých obchůdků. V odpoledních hodinách jsme se velice spokojeni vraceli zpět do Nepřívěci k hotelu Ort. Po příchodu jsme si chvilku odpočinuli a pak jsme mezi třídami soutěžili v A-Z kvízu o poslední body do celopobytové soutěže. Před večeří jsme si nakoupili poslední sportovní komodity a dokreslili jsme si naše stadiony. K večeři jsme měli bramborové knedlíky plněné uzeným masem a zelí a moc jsme si pochutnali. Po večerním klidu jsme si zazpívali, zatancovali a zařádili na diskotéce plné písniček, které jsme si napsali na lístečky. Všichni jsme si to moc užívali. Před spaním nás ještě čekala krátká noční bojovka. Trasa vedla kolem hotelu a lemovaly ji sklenice se svíčkami. Bylo to tajemné a strašidelné, ale nikdo se nebál. Po návratu na hotel následovala krátká hygiena a pak jsme už zalehli do postýlek.

Všechno jednou končí, také zítra náš pobyt ve škole v přírodě, v krásném prostředí  Českého ráje. Takže v pátek odpoledne – AHOJ doma!

 

Z Nepřívěci zdraví Vaše děti!