27.3.

Ráno jsme vstávali do slunečného, ale chladného rána. V noci na obloze svítily hvězdičky a tak ráno byl všude přízemní mrazík a teplota se pohybovala kolem -2°C. Během dne se sice oteplilo, ale občas se obloha se zatáhla a místy i pršelo. Po výborné snídani formou švédského stolu jsme se po třídách rozešli do učeben, kde opět proběhla dopolední výuka. K obědu jsme měli kuřecí vývar s nudlemi a vepřovou plec na paprice s houskovým knedlíkem. Oběd nám moc chutnal a opět bylo několik přídavků.  Po poledním klidu jsme se sešli na louce s našimi instruktory, kteří pro nás připravili další sportovní odpoledne. Nejprve jsme se utkali mezi třídami v soutěži „Vědma“, která prověřila naše znalosti na téma: „Olympijský rok u nás i ve světě.“ Soutěž byla velice zajímavá a moc jsme se u ní pobavili. Poté nám instruktoři připravili oheň – ke svačině jsme totiž měli špekáček, který jsme si sami opekli. Někteří si opékali také chleby a moc nás to všechny bavilo. Po svačině jsme až do večeře pokračovali v soutěžích. Za všechny soutěže nám instruktoři přidělovali body v rámci celopobytové hry, takže jsme se všichni hodně snažili, abychom jich nasbírali co nejvíce. K večeři jsme měli boloňské špagety posypaně sýrem, které nám moc chutnaly. Po večerním klidu jsme pokračovali ve výrobě vlajek a zejména ve stavbě olympijského stadionu. Za získané body jsme si totiž mohli nakoupit tribuny, hřiště, atletický ovál, doskočiště, výseče na kouli, kladivo a oštěp a další komodity patřící do této oblasti. Každá třída pak vše zakreslovala do předem připravených obrysů „svého“ stadiónu. Na závěr pobytu bude vyhodnocen nejkrásnější stadión s nejlepším vybavením. Po večerním programu jsme provedli osobní hygienu a pak jsme šli spát. Už se těšíme na zítřejší den. Čeká nás výlet na zámek Huprecht a bohatý program se zajímavými soutěžemi.

Z Nepřívěci zdraví Vaše děti!