Pozvánka na kurz kaligrafie – krásného písma dne  19.5.2018

Psaní je jednou z nejdůležitějších získaných dovedností, která nás doprovází  po celý život.Kaligrafie nám nabízí cestu, jak pomocí krásného písma zušlechťovat  svou osobnost ve tvůrčím, uměleckém procesu, pozastavit se v tichu a klidu sami u sebe.Přijměte tedy pozvání na setkání s kaligrafií-krásným písmem. Projdeme spolu abecedou, která vznikla na irských ostrovech v čase Keltů, a jejím písmem je napsán jeden z nejkrásnějších dochovaných skvostů té doby, Kniha z Kelsu.

Program:                                                                                         

dopolední část věnujeme procvičování základních tahů a serif písma, projdeme prvními skupinami písma, začneme nacvičovat první slova a slovní spojení.V odpolední části abecedu dokončíme a začneme se věnovat psaní textů, na vytvořené podklady, ze kterých začneme tvořit naše první výrobky, knihy či obrazy a přáníčka….Ponoříme se spolu do tvůrčího procesu krásného psaní a necháme vznikat naše samostatná umělecká díla a další kreativní výrobky ve formě obálek, přání, vlastního zpracování textu do obrazu. Doneste si proto s sebou Vaše oblíbené umělecké texty, citáty, motta…

  • Vyzkoušíme si psaní různými psacími potř
  • Projdeme si různé techniky dekorační např. embossing, vrstvení barevných podkladů a jejich variace.
  • K dispozici budou různé druhy barev, inkoustů, mořidel, tuší.
  • Budeme psát na různé druhy papírů, od bílých cvičných po barevné, s texturou i hladké , také na vlastní vytvořené podklady.
  • K tvoření obálek, přání, obrazů, vlastních knih a dalších výrobků, budou k dispozici vzory a předlohy, ale také mnoho dalších drobných pomůcek a dekorativních třešniček na vaše výrobky…

Pro koho je kurz určen:  pro všechny, kdo rádi tvoří a objevují své skryté dovednosti.

Kapacita : max 14 osob

Cena: 1.200,-Kč /v ceně je zahrnut veškerý materiál, psací potřeby, papíry, barvy a vše další potřebné../, místo na kurzu bude rezervováno po zaplacení na č. ú.0928556153/0800  do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno /.

Místo konání:  ZŠ Generála Fajtla,  Rychnovská 139, stará budova Letňany, Praha 18, / přesná učebna bude ještě upřesněna mailem přihlášeným / kontakt mail:  andrej.kocvar@seznam.cz, tel. 724184644

Datum a čas: 19. 5. 2018, začátek : 9.00  přestávka na oběd  konec: 18.00,

K polední přestávce cca 20 minut si s sebou doneste občerstvení a nápoje.

Pár slov o lektorce :  Jmenuji se Jindřiška Kocvárová a kaligrafie je  pro mne cesta, jak relaxovat a také realizovat své umělecké sklony. Kaligrafie mi nabízí skloubení psaného a výtvarného vyjádření, umožňuje  mi  sdělit slovo krásné obsahem i formou na výtvarně ztvárněný podklad.  Evropské kaligrafii se věnuji cca 10 let a navštěvuji různé kurzy, vedené převážně německými  lektory.  V posledních letech navštěvuji zahraniční kurzy vedené  také lektory z Belgie a  Francie. Na požádání jsem začala vést kaligrafické kurzy pro učitele, a poté též pro dospělé a  děti .