Výchovné poradenství

Na škole pracuje výchovná poradkyně PhDr. Magdalena Hochmanová.

Konzultační hodiny pro zákonné zástupce žáků:

pondělí: 14.30 – 16.00                                                                                                              středa: 9.00 – 9.30
po telefonické domluvě

telefon: 774445996

email: magdalena.hochmanova@zsfajtla.cz

Objednaná jednání výchovné poradkyně a vedení školy se zákonnými zástupci žáků:

úterý, středa čtvrtek: 7.30 – 8.00 hodin

Konzultační hodiny pro žáky a učitele:

dle dohody – kabinet č. 105

Základní informace k integraci žáků a žákyň se speciálními vzdělávacími potřebami:

• Podkladem k integraci dítěte jsou pouze vyšetření ze školských poradenských zařízení stanovených Školským zákonem č. 561/2004 Sb. a vyhláškou č. 27/2016 Sb., tedy příslušná speciálně pedagogická centra (SPC) a pedagogicko-psychologické poradny (PPP).
  • Zprávy ostatních odborníků (lékařů, klinických psychologů atd.) lze pouze akceptovat a vycházet z nich při kontrolních vyšetřeních v PPP nebo SPC.

Postup před vyšetřením v PPP:

• objednat se v PPP (telefon a adresu poskytne třídní učitelka nebo výchovná poradkyně)
  • oznámit datum vyšetření třídní učitelce nebo výchovné poradkyni, které Vám připraví podklady (sešity, aj.)
  • vlastní návštěva – vyšetření v PPP

Volba střední školy:

Informace o vzdělávací nabídce:

• http.//www.infoabsolvent.cz
  • Ve škole jsou k zapůjčení (prezenčně) příručky s přehledem škol a oborů; po dohodě konzultace pro žáky i rodiče. Telefon 774445996; e-mail: magdalena.hochmanova@zsfajtla.cz.

Přihlášky:

• Obory s talentovými zkouškami – do 30.11.2017
  • Ostatní obory – do 1.3.2018
  • Přihlášky lze podat v prvním kole dvě, a to v podzimním i jarním termínu. Kdo nebude úspěšný na podzim (umělecké obory), může si na jaře podat opět 2 přihlášky.
  • V dalších kolech přijímacího řízení není počet podaných přihlášek omezen.
  • Termín pro přijímací zkoušky v prvním kole přijímacího řízení: od 12. – 30.4.2018.
  • Přihlášky vytiskne škola s veškerými potřebnými údaji. Je třeba pouze dodat údaje na jakou školu (školy) a obory si chcete podat přihlášku a koho ze zákonných zástupců máme na přihlášku uvést (ten, kdo bude komunikovat ze školou, vyzvedávat korespondenci na poště).
  • Vyplněnou přihlášku předávají/posílají na střední školu rodiče.

Tyto informace se týkají žáků devátých tříd, žáků osmých tříd, pokud již v letošním školním roce splní povinnou školní docházku a nepožádali o prodloužení docházky do základní školy, i žáků pátých a sedmých tříd, kteří se budou hlásit na víceletá gymnázia.

Postup při podávání přihlášek:

• Vyberte si školu a obor (doporučuji využít den otevřených dveří).
  • Napište název školy )škol) a obor (obory), na které se bude vaše dítě hlásit, a kdo ze zákonných zástupců má být na přihlášce uveden. Tyto údaje pošlete výchovné poradkyni školy, pokud se chcete poradit, zavolejte jí a domluvíte si schůzku.
  • Přihlášky vytiskneme a potvrdíme, vrátíme žákovi nebo přímo vám.
  • Ověřte si na střední škole, jestli je potřeba potvrzení lékaře, pokud ano, nechte si přihlášku potvrdit.
  • Přihlášky pošlete doporučeně nebo předejte osobně na střední školu nejpozději do 1. března.

Zápisové lístky:

• Vydává základní škola, obracejte se na výchovnou poradkyni školy.
  • Každý žák obdrží pouze jeden zápisový lístek.
  • Termín vydávání zápisových lístků pro žáky deváté třídy je 13.3.2018 od 12.00 – 16.00 hodin, jinak dle dohody.