Stalo se

 

Vánoční trhy 2017:

Dne 11.12.2017 proběhl na budově Rychnovská VÁNOČNÍ TRH pořádaný školní družinou ve spolupráci se SRPŠ. Letos děti vytvořily sněhuláčky, andílky, nazdobily perníčky, uvázaly věnce a mnoho dalšího. Všem dětem moc děkujeme za pomoc a výrobu výrobků. Díky štědrosti rodičů se nám letos podařila vybrat krásná částka 14873Kč. Všem moc děkujeme za podporu.

 

Mikulášská soutěž oddělení školní družiny.

Dne 4.12.2017, proběhlo vyhlášení soutěže o nejlepší zpracování tématu: Čert, Mikuláš a anděl. Do této akce se zapojila všechna oddělení ŠD a nebylo lehké rozhodnout, které zpracování je to nejlepší. Na prvním místě se umístili žáci prvních tříd, na druhém oddělení 3.A + dívky z 3.C a třetím místě oddělení 4.tříd a chlapců z 3.C. Všem dětem děkujeme za účast a krásné výrobky.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST:

Dne 13.6.2017 pořádala školní družina ve spolupráci se SRPŠ ZAHRADNÍ SLAVNOST. Děkujeme moc za pomoc při pořádání akce nejen paní Šípové, ale hlavně také žákům deváté třídy, kteří nám s akcí moc pomohli a také všem rodičům,pedagogům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na zvelebení naší zahrady. Pro děti a rodiče jsme měly připraveny sportovní soutěže, malování na obličej, odměny za sportovní snažení, občerstvení a závěrečné opékaní špekáčků. Počasí se nám vydařilo a všichni jsme si tuto akci náramně užili.

DEN DĚTÍ –  1.6.2017:

Na den dětí jsme si ve školní družině připravily pestrý program, místní úřad nám zapůjčil skákací hrad a SRPŠ nakoupilo dětem nanuky, jako odměnu za splněné sportovní soutěže – slalom s míčkem na pálce, hod na cíl, běh na krátkou vzdálenost a výlov neposlušných rybek. Děti si tento den užily, počasí bylo krásné a my děkujeme všem dětem za účast.

 

Zoo farma Radonice:

Dne 25.5.2017 pořádala školní družina výlet pro žáky 3. a 4. tříd na Zoo farmu v Radonicích. Počasí nám přálo a děti si výlet užily.

Čarodějnický rej:

Dne 28. 4. 2017 se konal ve školní družině REJ ČARODĚJNIC, ČARODĚJŮ, JEŽIBAB A JEŽIDĚDKŮ. Děti se do této akce zapojily s obrovskou fantazií a některé děti si nechaly záležet i na nejmenších detailech. Bylo velice těžké vybrat tři nejhezčí a nejstrašidelnější čarodějnice či čaroděje, ale nakonec jsme to zvládly. Bohužel nám nepřálo počasí, abychom mohli udělat soutěže v letu na koštěti, v hodu na jedové láhve a výlov začarovaných ryb, ale snad nám bude počasí nakloněno příští rok. Děkujeme všem čarodějům, čarodějnicím, ježibabám a ježidědkům za účast.

 

Velikonoční trh:

Ve středu dne 12.4.2017 proběhl ve školní družině na budově Rychnovská jarní, velikonoční trh. Děti nabízely své výrobky – slepičky, kuřátka, ovečky, osení, kraslice a mnoho dalšího. Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli svým nákupem. Výtěžek z této akce bude ve spolupráci se SRPŠ použit na pomůcky do školní družiny.

Masopust – karneval:

Dne 28. února 2017 proběhl na naší škole karneval školní družiny. Zúčastnila se všechna oddělení a děti se nám předvedly v maskách domácí výroby i v maskách kupovaných. Karnevalové náladě neodolaly ani paní vychovatelky, které se převlékly za berušku, včelku, potápěče, dvě pirátky a klauna. Nejdříve proběhla promenáda v maskách, kterou zahájily děti 1. tříd a dále je následovaly i děti 2. a 3. tříd. Hlavním hřebem masopustního karnevalu bylo vyhlášení nejhezčích masek a výběr těch nejlepších byl úkol víc než nelehký. Po vyhlášení se děti přesunuly do jednotlivých tříd, kde probíhaly další soutěže např. tanec ve dvojicích s balónkem, vyhlášení nejlepšího tanečníka, sochy, soutěže zručnosti – slalom s papírovou kuličkou na lžičce atd. Odpoledne rychlo uteklo, nálada byla skvělá a nejen děti si toto odpoledne užily. Ještě, že máme za chvíli duben a budou Čarodějnice, kdy doufáme, že našeho reje se opět zúčastní velký počet malých čarodějů a čarodějek.

PS:  Všechny děti chválíme za skvělou spolupráci a dětem i rodičům děkujeme za přípravu masek. 🙂

Zimní radovánky

Děti a jejich zimní radovánky.

Vánoční trhy

Dne 6. 12. 2016 proběhly na ZŠ generála Františka Fajtla vánoční trhy pořádané školní družinou a SRPŠ.

Ve dnech od 29. 11. 2016 do 5. 12 2016 probíhaly vánoční dílny, kdy žáci 1. – 4. tříd vyráběli ve školní družině v dopoledních hodinách výrobky na vánoční trhy.

Díky dětem se vyrobily krásné adventní věnce, stromečky, tučňáci, sobíci, šperky z Fima, Vánoční hvězdy, baňky z kávy, svícínky a mnoho dalšího.

Děkujeme všem dětem za jejich účast a také velice děkujeme všem rodičům za příspěvky, které nám dali o vánočních trzích. Díky Vaší štědrosti se nám podařila vybrat krásná suma 12 535Kč. Tento výtěžek bude použit na výtvarné potřeby a hračky pro děti ve školní družině.

Všem dětem a rodičům ještě jednou moc děkujeme.

Vychovatelky školní družiny.

 

 

Haloloween ve školní družině

Žáci 4. tříd tento týden dlabali dýně. Celá akce se dětem moc vydařila. Níže malá ukázka jejich snažení.

 

Kromě dlabání dýní si děti užily i krásného podzimního počasí a her v listí.