V průběhu ledna až března 2019 se v Praze pořádal největší halový fotbalový turnaj pro žáky a žačky 1. a 2. tříd. Na začátku bylo 106 týmů. Cesta do osmičlenného finálového turnaje byla dlouhá a náročná. Týmy musely zvládnout nevyzpytatelná základní kola a poté náročná a vyrovnaná semifinále.

Náš tým během tří turnajů absolvoval 16 zápasů, z toho dva remizoval a ve zbylých nenašel přemožitele. Kluci předvedli krásné fotbalové akce a hlavně bojovného ducha.

V konečném finálovém turnaji v semifinále naši kluci tři minuty před koncem utkání s loňským vítězem prohrávali 0:2, ale neskutečnou bojovností zápas otočili a v poslední vteřině vsítili vítězný gól 3:2. Finále bylo velmi vyrovnané, a proto zápas v normální hrací době skončil 0:0. V penaltovém rozstřelu měl náš tým více štěstí  a zvítězil 1:0.

Tento obrovský úspěch kluků ze školy s uměleckým zaměřením a bez vlastní tělocvičny se nám všem zúčastněným vryl do paměti na celý život.

Na závěr můžeme hrdě říct, že ZŠ a MŠ generála Františka Fajtla má nejlepší fotbalový tým v celé Praze.

V neposlední řadě patří velké poděkování rodičům i trenérům v jedné osobě panu Drbohlavovi a Hašlerovi.

Fotbalový tým tvořili: Tomáš Hašler, Jan Drbohlav, Štěpán Pergler, Daniel Stratil, Matyas Hurný, Vít Stoklas, Patrik Fořt, Nikolas Jančo, Lukáš Jůn a Patrik Burda

Další informace naleznete zde.