ŠVP –  4. den
Jak se říká: „Štěstí přeje připraveným.“  Dnešní ráno nás přivítalo nevlídným počasím – deštěm s malými sněhovými vločkami. Ale jako správní táborníci jsme se nezalekli.A když je pak správná parta instruktorů, dá se z takového pochmurného, větrného dne udělat pěkný zážitkový. Na vítr a déšť se dopoledne vyzrálo připraveným programem v jídelně pro první a druhé ročníky. Jednotlivá družstva dostala za úkol vymyslet pro jednotlivé ptáky z Angry Birds jejich erby a  namalovat je společně na velký formát papíru. Děti si mohly vybrat pastelky, voskovky nebo pastely. Jak si každá skupina zvolí malby, bylo jejich úkolem. A obrázky dopadly výborně! Také za ně obdržely sladké odměny. Po svačině následoval kvíz týkající se znalostí o ptácích z filmu „Angry Birds“. Opět děti vyzrály nad otázkami – věděly opravdu všechno. Před obědem si vyzkoušely hledání ptáků z Angry Birds ve sportovním „BONGU“, kde si vyzkoušely lezení přes různé překážky v různých výškových úrovních.
Pro větší děti z třetích tříd byly připraveny dopoledne též vědomostní testíky, kvízy, ale i pohybové aktivity se čtyřkolkami.
Studené počasí nikoho neodradilo a po dobrém obědě a poledním klidu jsme se vydali na výšlap lesem k místní studánce. A to zdaleka nebyla poslední aktivita našeho předposledního pobytového dne. Po večeři dostaly děti výborný pudink, aby se posilnily na „Disco show“. A jaká diskotéka byla? Opravdu pěkná, protože ani naše mladé paní učitelky nevydržely jen tak stát a pěkně si to s dětmi užily. Závěr asi hodinového programu ukončila ohnivá show plná překvapivých momentů….. Děti budou mít opravdu na co vzpomínat…….. Zítra se již žádné zprávy neobjevi, protože se všichni vracíme domů – k vám rodičům. Bylo zde hezky a děkujeme všem, kteří se zasloužili o to, že jsme zde mohli být.
Všechny rodiče zdraví pedagožky a vychovatelky ŠVP